Jak lepiej zyc?

Czasem do szczęścia tak niewiele nam brakuje. Coraz częściej zastanawiamy się co możemy zrobić, aby być szczęśliwym. Nawet nie zdajemy sobi...

Czasem do szczęścia tak niewiele nam brakuje. Coraz częściej zastanawiamy się co możemy zrobić, aby być szczęśliwym. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że zmienienie paru banalnych rzeczy w swoim życiu może spowodować to, że będziemy inni, lepsi.


Na początek musimy zapamiętać, że użalanie się nad sobą prowadzi donikąd. Każdy ma inne życie, ale każdy ma problemy, małe czy duże, one są. Nie możemy ciągle się użalać nad tym i gadać jak nam źle. Czas zacząć się uśmiechać, podnosić i próbować od początku, a problemy, które się jakoś napotkały...niech one będą dla nas nauką. Wyciągnijmy z tego wnioski i następnym razem zamiast się użalać będziemy działać, a przy tym będziemy wiedzieć jakich błędów już nie popełniać.


Także musimy pamiętać, że aby osiągnąć cel nie możemy wybierać łatwiejszych ścieżek. Jeżeli coś wymaga poświęcenia, przełamania się, czy naruszenia naszych własnych zasad życiowych czasem warto spróbować. Warto czasem trochę się pomęczyć, aby osiągnąć cel i mieć satysfakcję, że nie było łatwo, ale mamy to, udało się. Osobiście wolę sama zajmować się swoimi marzeniami i lepiej się czuję kiedy uda mi się coś osiągnąć bez pomocy innych. Bo przecież kiedy wszyscy robią coś za Ciebie, a Ty tylko błyszczysz...to jest bez sensu i szybko się nudzi.,,Przestańmy żyć przeszłością. Wyobraźcie sobie, że czytacie w kółko ten sam rozdział książki. Gdzie to nas zabierze? Nigdzie. Nie odkryjemy niczego nowego. Przeszłość to przeszłość. Zawsze będzie częścią naszego życia, ale nie możemy pozwolić, by uniemożliwiała nam zmiany.  Wszyscy się zmieniamy, każdy chciałby wymazać coś z pamięci, bo się tego wstydzi, bądź go wkurwia. Ja też. Trzęsie mnie, kiedy pomyślę sobie o przeszłości z zażenowania. Ale nic z tym nie zrobimy i nie mamy możliwości temu zaradzić. Ważne, by teraz być sobą i nikogo nie udawać. Zwłaszcza dla mody i trendów.'' -Dawid Kwiatkowski (tak super to napisał, że aż musiałam zacytować) 


Musimy skupić się wyłącznie na swoim życiu, zapomnieć o tym co było kiedyś, nie żyć ciągle tym co będzie. Żyjemy tu i teraz, robimy wszystko w czasie teraźniejszym i to od nas samych zależy czy będziemy szczęśliwie żyć. Nie pozwalajmy ściągnąć siebie w dół, jesteśmy silni tylko nie wszyscy dostrzegamy w sobie tę siłę. Pamiętajcie, że jeżeli jest źle to jest źle, nie udawajmy, że ciągle jest super zajebiście, bo nie jest. Nie bądźmy szczęśliwi na siłę, jeżeli mamy ochotę płakać-płaczemy. Nie możemy w życiu niczego udawać, nie możemy do niczego się zmuszać, żyjmy tak, aby NAM było dobrze, inni...innych nie ma, liczymy się tylko my, tu i teraz.

You Might Also Like

10 komentarze

 1. Wow, super pomysł na posta ! Będę wpadała cześciej, świetnie piszesz :)


  http://nataliakaczmarek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z tobą w każdym calu.

  http://osnapitzmee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Tobą, przeszłość powinniśmy zostawiś i skupić się na teraźniejszości :)
  http://my-natalias-place.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pomysl! Na pewno zajrzę tu jeszcze raz!

  OdpowiedzUsuń
 5. Olu podziwiam cię za te twoje posty,zawsze z pomyslem i sensem napisane ;)
  pozdrawiam ;d
  Czemu nie bylo cie na Aleji Bielan?
  Śliczna stylizacja,pozdrawiam <3 ;))
  http://willbesmile.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń