MOJE ZYCIE JEST IDEALNE?

by - 23:42

Najpierw sami zastanówmy się co kryje się pod słowami 'idealne życie'. Dla innych to będzie kupa kasy, same markowe ubrania, popularność, piękny wygląd. Dla innych idealnym życiem będzie po prostu zdrowe życie w, którym niczego nie brakuje. Oczekujemy wszystkiego. Jesteśmy zdrowi, mamy wszystkie kończyny, więc powinniśmy dziękować za to Bogu. Jednak jesteśmy tylko ludźmi i zawsze nam wszystkiego mało. Mamy wszystko co potrzebujemy, ale i tak chcemy więcej! Większość wolnego czasu spędzamy w internecie, wiąże się to z tym, że czytamy różne blogi, od modelek do koleżanek z klasy. Oglądamy ich zdjęcia z życia i trochę zazdrościmy. Zazdrościmy tego, że jedna z drugą kupiła sobie iPhone'a najnowszego, trzecia miała remont pokoju, a kolejna wyjechała na wymarzone wakacje. Stwierdzamy wtedy, że ONE TO MAJĄ IDEALNE ŻYCIE. A my nic z tych rzeczy nie mamy. Każdy człowiek, aby osiągnąć jakikolwiek sukces bądź cel musi ciężko pracować. Nieważne czy to chodzi o nowe buty czy o wymarzoną sylwetkę. Są osoby, które robią coś z tym, aby mieć tzw. idealne życie, a są osoby, które siedzą przed monitorem zazdroszczą i narzekają na swoje życie oczywiście nie zauważając tysiąca ważnych rzeczy, które mają. Idealne życie nie polega na posiadaniu tylko gotówki. U mnie idealne życie to po prostu szczęśliwe życie. Posiadanie rodziny, przyjaciół, znajomych. Zbieranie jak największej ilości niezapomnianych wspomnień. Siedząc i marudząc na to, że źle nam się żyje pomyślcie sobie, że na tym świecie, a nawet w Waszym mieście są osoby, które mają jeszcze gorzej niż Wy. Mają poważne problemy w rodzinie, ze zdrowiem czy też z pieniędzmi, że zamiast wybierania modelu i koloru telefonu odliczają każdy grosz, aby starczyło na jedzenie. Czasem siedzę w internecie do późnych godzin i zdarza mi się zabłądzić. Zaczyna się niewinnie od facebooka po czym ląduje na blogach, askach, twitterach. Czytam jakie inni mają problemy. Zdarzają się to bardzo poważne problemy w rodzinie, życie bez rodzica, albo bez rodziców, trudna sytuacja w domu, ale zawsze znajdzie się osoba, która napisze 'NIENAWIDZĘ SWOJEJ MATKI, BO NIE CHCIAŁA MI KUPIĆ NOWYCH BUTÓW' 'MOJA MAMA JEST OKROPNA, BO KUPIŁA MI ZIELONE SPODNIE ZAMIAST CZARNYCH'. W takich momentach próbuję 'wejść' w skórę takiej mamy. Osoby już starszej, osoby która wypruwa sobie żyły, aby jej dzieci miały wszystko co chcą, odmawia sobie wszystkich przyjemności, aby tylko to dziecko było szczęśliwe, ale nie...ciągle mało, ciągle źle. Stawiam się też w sytuacji osób, które dałyby wszystko za to, aby mama im cokolwiek kupiła, aby chociaż się nimi zainteresowała. Kto tu ma idealne życie? Osoba, która zamiast czarnych spodni ma zielone czy osoba, która nie ma nic póki sama sobie nie zarobi? No właśnie. 
Ja mam wszystko. Mam kochających rodziców, przyjaciół, jestem zdrowa i szczęśliwa. Niczego mi nie brakuje. Mam ciężkie sytuacje w życiu (jak każdy) robię wszystko, aby jak najszybciej je zakończyć. Jeżeli czegoś bardzo chcę to robię wszystko, aby osiągnąć cel...chyba mnie już znacie nie? ;) Każdy ma swoją własną definicję idealności, wiadomo. Musicie czasem rozejrzeć się dookoła i zobaczyć czy naprawdę jest, aż tak źle? Czy problemy, które posiadacie nie da się rozwiązać? Nie patrz tylko i wyłącznie na 'idealne' dziewczyny z instagrama czy tumblra. Zajmij się sobą, spróbuj zrobić coś, aby czuć się dobrze i przeżyć swoje życie na prawdę wspaniale! Nigdy nie narzekaj, że masz pod górę kiedy zmierzasz na szczyt. Nigdy nie narzekaj na to co masz, bo kiedyś może tego zabraknąć i wtedy będzie za późno, aby się z tego cieszyć i czerpać radość z życia. Uśmiechaj się ciągle, uświadom sobie, że wszystko jest możliwe, a wszystkie problemy da się rozwiązać, wszystkie słabości da się pokonać. Żyj tak jak TY chcesz żyć. Nie udawaj nikogo, bądź zawsze sobą i nie minie dużo czasu, a zorientujesz się, że Twoje życie jest wspaniałe, bo Ty jesteś niesamowita! Póki masz przy sobie najbliższych, masz osoby, które w trudnych chwilach Cię będą wspierać to masz wszystko co potrzebujesz! Do szczęścia nie są Ci potrzebne TYLKO pieniądze. One są ważne, ale nie w tym stopniu, jest o wiele więcej ważniejszych rzeczy.
PAMIĘTAJ..NIKT NIE PRZEŻYJE TWOJEGO ŻYCIA ZA CIEBIE, RÓB WSZYSTKO, ABY BYŁO IDEALNIE. You May Also Like

9 komentarze

 1. no co...jak zwykle super! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie to ujęłaś! ~ skrzypul 👌💋

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, tak pięknie to ujęłaś. <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne zdjęcia :)
  zapraszam http://versashess.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Super wpis! :) czekam na wiecej tego typu haha

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mądrze napisane :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie wszystko opisane, prawdziwie :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Doskonale ujęłaś temat. Zbyt mocno przywiązujemy się do rzeczy materialnych i przez wzgląd na nie mówimy, że mamy idealne życie, ale naprawdę tak nie jest. Ważne jest to co mamy codziennie wokół siebie i powinniśmy to doceniać :) Olu: pisz dalej i nigdy nie przestawaj!

  OdpowiedzUsuń