Jestesmy uzaleznieni

by - 22:28

Czy wyobrażaliście sobie czasem co by było gdyby nagle internet przestał istnieć? Jedynym sposobem na skontaktowanie się z kimś znów byłyby tylko telefony, można byłoby tylko zadzwonić czy wysłać sms-a. Potrzebując szybkiej informacji na dany temat nie wystarczyłoby tylko wpisać w google...Nie wiedzieli byśmy także co dzieje się u naszych idoli, nie byłoby nowych zdjęć, nowych piosenek ściąganych nielegalnie..


Kiedyś bez internetu umiał żyć każdy, a teraz? Nawet jeżeli ktoś nam powie, że wcale nie jest uzależniony od internetu i spróbujemy mu odciąć dostęp na choćby miesiąc....W ciągu tej przerwy nie raz będzie chciał się czegoś dowiedzieć, czy coś porobić i prędzej czy później przyzna nam rację, że tak, jest uzależniony.


Prawda jest taka, że internet to nasze drugie życie. Dla niektórych jest on pracą, a dla innych oderwaniem się od wszystkich obowiązków. Niestety połowa ludzi nie wyobraża sobie już życia bez internetu. Bez niego czujemy się bardzo dziwnie.


To uzależnienie ma swoje złe i dobre strony. Niektórzy są tak bardzo przywiązani do życia w internecie, że zapominają o normalnym życiu. Cały dzień przesiadują w sieci, robią głupie rzeczy, aby zdobyć popularność, która potrwa góra 3 dni. Życie lajkami, spamowanie całymi dniami na instagramach innych, że 'oddaję', że 'follow for follow'. Ale po co?


Niektórzy za bardzo zżywają się z internetem...Kiedyś to było tylko i wyłącznie rozrywką, a teraz połowa młodzieży nie umie żyć z faktem, że ma mało lajków pod zdjęciem. Sama jestem uzależniona od internetu, ale wiem gdzie są granicę i dla mnie liczy się bardziej to jak będę żyć w świecie realnym niż wirtualnym.


Niektórzy powinni bardziej skupić się na tym co dzieje się na około. Na tym co będą robić w przyszłości, kto będzie wtedy koło nich. Jesteśmy młodzi powinniśmy korzystać z życia, z ŻYCIA! Nie z internetu...Pamiętajcie skupcie się na tym co się dzieje w Waszym życiu, internet jest i zawsze będzie, a Wasza przyszłość sama się nie stworzy.
A Wy? Jesteście bardzo bardzo uzależnieni od internetu, czy ważniejsze jest dla Was życie realne? I co sądzicie o osobach, które po za internetem nie widzą niczego innego?

You May Also Like

10 komentarze

 1. twój aparat robi genialne zdjęcia, a z ciebie świetna modelka :*
  co do tematu, to myślę ze nie jestem tak uzależniona jak niektórzy moi znajomi. przykro jak wolą siedzieć przed kompem niż gdzieś wyjść :/
  dobrej nocy Olu i miłej niedzieli ;) /B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie! To najbardziej irytuje kiedy ktoś mówi, że nie ma czasu wyjść, bo nie chce im się ruszyć tylko wolą zostać w domu przed komputerem.
   Dziękuję bardzo! :* Także miłej niedzieli:)

   Usuń
 2. Post naprawdę dający wiele do myślenia. Myślę, że zostanę tu na dłużej. Oby tak dalej!
  Zapraszam
  http://by-iggy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile razy pytam sie kogoś czy pójdziemy gdzieś razem, przejdziemy się do kogoś, ggdzieś, to tylko oni, że muszą na fb sprawdzić coś, jakieś gry przejść... itp. Dla mnie jest to smutne, że wolimy ,,martwych'' przyjaciół od prawdziwych :(
  http://julia-skorupka.blogspot.com/2015/10/moj-spodob-na-nudna-jesien.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Internet daje nam wiele możliwości, trzeba z nich tylko rozsądnie korzystać ;)

  toofussy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się, nie wiem co byłoby bez internetu, bo w niektórych sprawach jest on bardzo potrzebny :)
  Śliczne zdjęcia ;)

  http://neverstopdreaminggg.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ją jestem uzależniona od słodyczy
  Internet to jest nic
  http://happinessismytarget.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny post!
  Daje dużo daje do myślenia! ;))

  OdpowiedzUsuń
 8. No cóż ja nie wyobrażam sobie tego abym nie mogła korzystać z internetu choć używać go zaczęłam dosyć późno aniżeli teraźniejsza młodzież. Lecz nie chciałabym zrezygnować z możliwości publikacji swoich pasji w internecie. Dobry post, świetnie wyglądasz :-)

  OdpowiedzUsuń