Zbedne dazenie do idealu i podazanie za moda

by - 15:18

Piękno promuje się jako chudość, piękną cerę, piękne zdrowe włosy. Teraz jest moda na chude ciało. Każdy dąży do tego, aby wyglądać tak jak inni, aby nie odstawać od innych swoją wagą czy wyglądem. Ale czy o to w życiu chodzi? Czy nie piękniejsze jest życie kiedy sami SIEBIE akceptujemy? Kiedy nie patrzymy na innych. Kiedy mamy ochotę coś zjeść to jemy, a nie patrzymy na kalorie. Nie odmawiamy sobie tego co lubimy. To, że mamy cellulit czy pare kilo więcej nie czyni nas gorszym. Jeżeli ktoś chce mieć szczupłe ciało, bo sam uważa, że jest to ładne to proszę bardzo można zmienić nawyki żywieniowe i dążyć do upragnionej sylwetki. Najważniejsze jest to, aby w tym wszystkim być szczęśliwym, nie katować się i nie robić nic na siłę.


W życiu jest dużo ważniejszych rzeczy niż wygląd. Zbędne jest moje pieprzenie, że oprócz wyglądu liczy się charakter. Chyba słyszeliście to wiele razy? A czy zauważyliście ile osób to mówi, a ile tak serio uważa? Właśnie. Każdy sam decyduje o tym jak będzie wyglądać jego życie. Ty siedząc teraz przed komputerem możesz zadecydować o tym co zaraz zrobisz, czy właśnie zamkniesz tą kartę i zajmiesz się oglądaniem serialu, czy nagle weźmie Cię ochota na spacer.


Pamiętaj, że aby w życiu być szczęśliwym trzeba być sobą i pokochać siebie. Nie można ciągle patrzeć na innych i na to jak oni próbują nas zniszczyć. Ci ludzie odejdą, prędzej czy później odejdą. My tylko możemy zmarnować cenne minuty swojego życia na przejmowanie się tym co inni o nas mówią. Jeżeli innym nie podoba się to jak wyglądamy, to spoko co nas to obchodzi? Czy to oni tak wyglądają? Każdy z nas jest inny i ta inność jest czymś cennym.


Gdyby na świecie był jeden konkretny ideał i każdy by do niego dążył to jak wyglądałoby nasze życie? Nudno? Tak właśnie, każdy byłby taki sam, wszyscy wyglądaliby tak samo. W XXI wieku tak trochę jest. Z miesiąca na miesiąc zmienia się moda i zmieniają się trendy. Ludzie podążają za nimi nawet wtedy kiedy im się to nie podoba, a dlaczego? Dlatego, aby się nie wyróżniać. W tym miesiącu modna jest ta i ta kurtka i cała Polska leci do sklepu, aby ją kupić, w tym miesiącu na topie jest ten piosenkarz, bo nagrał fajną piosenkę i nagle staje się idolem na kilkanaście dni. Bycie sobą nie jest czymś złym, jest to coś co czyni nas szczęśliwym. Lepiej zająć się sobą i żyć tak, aby było jak najlepiej niż cały czas udawać, że jest się kimś innym.


Życie swoim życiem sprawia, że zaczynamy akceptować to jak wyglądamy, to jak się zachowujemy. Bycie sobą to nie tylko bycie sobą w domu. Nie jest to tak, że w domu zachowujemy się naturalnie, a gdy musimy opuścić to miejsce to zakładamy maski i z super sympatycznej dziewczyny robimy się zimą suką.


Musimy pamiętać, że na tym świecie są osoby, które nie patrzą na to jak wyglądamy. Są ludzie, którzy szanują nas za to jacy jesteśmy, za to co robimy. Nie wszyscy lubią ten sam typ człowieka. Będąc sobą widzimy kto jest z nami szczerze i kto lubi i szanuje nas za to, że nie boimy się być takimi jak zawsze. Musimy tylko się odważyć poszukać takich ludzi. Czasem trwa to kilka lat, czasem przychodzi z dnia na dzień. Moim zdaniem lepiej jest dłużej poszukać kogoś kto pokocha nas za to kim jesteśmy, a nie za to kim udajemy, że jesteśmy. Lepsze jest mieć właśnie taką osobę przy sobie niż sto innych przy których boimy się wyglądać tak jak nam się podoba czy boimy się zachowywać tak jak chcemy.


You May Also Like

10 komentarze

 1. Bardzo mądre słowa ! niestety w dzisiejszych czasach szacunek do samego siebie zanika ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Mądrze piszesz! Nie rozumiem tych ludzi, którzy na siłę się odchudzają i chodzą głodni tylko, dlatego, bo teraz jest moda na bycie szczupłym.
  /Liseł
  NASZ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie! To nasze życie i my sami wiemy jak MY chemy wyglądać, a nie jak inni! Osoba puszysta moze być szczęśliwsza od osoby chudej, bo jest soba, a nie dziełem decyzji znajomych.
  julia-skorupka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdybym się kierowała tym co jest modne napewno nie byłabym sobą. To że np. ostatnio zapisałam się na siłownię to nie dla tego że jest to teraz w modzie ale dlatego że stwierdziłam iż nadszedł czas wziąść się za siebie. I wkurza mnie to gdy małolaty (nie żeby ja była dorosła xd) wyciągają kase pd rodziców bo muszą mieć wszystko by być super...

  Zapraszam
  larossee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moda nic do naszego życia nie wniesie dlatego najlepiej zawsze być sobą i robić to co się uważa za dobre dla samego siebie :)

   Usuń
 5. Pięknie:) Zgadzam się powinniśmy w pełni akceptować siebie. To z sobą spędzamy najwięcej czasu i użalanie się nic nie da. Nawet gdy mój charakter z natury jest humorzasty to szukałam i znalazłam taką osobę przy której nawet nie potrzebuje się złościć ani gniewać bo wszystko rozumie lub bierze na żarty.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka osoba to coś cennego, nie pozwól jej nigdy odejść! :)

   Usuń
 6. Racja. Wygląd nie jest najważniejszy. Nie powinniśmy przykładać do niego tak dużej wagi :c

  OdpowiedzUsuń