SAMOTNOSC XXI WIEKU

by - 10:48

Zadając pytanie 'Czy czujesz się samotny?' w dzisiejszych czasach w większości przypadków usłyszymy odpowiedź 'tak'. Część się zastanawia dlaczego tak jest, dlaczego czujemy się samotni skoro tyle osób nas otacza. W internecie królujemy na snapchacie, na instagramie mamy kilka tysięcy obserwujących, pod zdjęciami masa znajomych i nieznajomych pisze nam jacy jesteśmy super. Przez internet zawieramy nowe znajomości, zaprzyjaźniamy się, rozmawiamy całymi dniami, dzielimy się swoim życiem, koloryzujemy je, pokazujemy się z najlepszej strony, zakochujemy się czy nawet w pewnym sensie uprawiamy seks. To wszystko dzieje się w internecie w globalnej sieci. Wszystkie te rzeczy możemy robić nie ruszając się nawet z łóżka. Możemy koloryzować nasze życie ukazując się tylko z najlepszej strony, wstawiać zdjęcia z pełnym makijażem twierdząc, że wyglądamy tak na co dzień. Uśmiechamy się i zarażamy pozytywną energią tak, że inni dziwią się skąd w nas tyle radości. Jednak kiedy jest ten gorszy czas-nikt o tym nie mówi. Jeśli zapytasz popularnej osoby czy czuje się samotna gwarantuję Ci, że w 99% przypadków usłyszysz 'tak..bardzo'. Wiesz czym to jest spowodowane? 

W internecie w XXI wieku jest nas miliony. Jesteśmy online praktyczne 24/7. Niestety w momencie kiedy wyłączamy internet, odkładamy telefon na bok...orientujemy się, że obok nie ma nikogo. Orientujemy się, że osoba, którą kochamy jest tylko w internecie, nasi najlepsi przyjaciele są tylko na snapchacie, a ilość dni przy ich nazwie oznacza ile czasu ta przyjaźń trwa. 

Ogarnia nas uczucie pustki, poczucie, że nie mamy komu się wygadać, nie mamy do kogo się przytulić, bo dotychczas to wszystko robiliśmy online siłą naszej wyobraźni. Zaczynamy obwiniać się o to wszystko i zastanawiać się czy jest już za późno, aby to naprawić. Niestety...zazwyczaj na niektóre rzeczy jest za późno. Niektóre rzeczy są już dawno nieaktualne, ludzie się od nas odwracają lub znajdują kogoś na nasze miejsce. Wtedy czujemy się sami i w internecie i w rzeczywistości. 

Wielu z Was pewnie szuka odpowiedzi na pytanie jak to zmienić? Co zrobić aby w przypadku braku dostępu do internetu ktoś był koło nas. Pewnie wydaje się to głupie, ale po prostu trzeba dostrzegać rzeczywistość. Nie zamykać się w sieci i doceniać tych co są blisko nas. Nie mówię o kończeniu znajomości internetowych, bo po co kończyć coś co sprawia, że w jakiś sposób jesteśmy szczęśliwi? Tylko zamiast ograniczać się do rozmów przez telefon/messengera czy też snapchata może warto wsiąść w samochód/pociąg i przejechać się do tej osoby? Uwierzcie, dla chcącego nic trudnego.


You May Also Like

0 komentarze